História klubu

Lyžiarsky klub Opalisko Závažná Poruba vznikol ako občianske združenie  zápisom na Ministerstve vnútra pod číslom spisu VVS/1-900/90-11605 v súlade so zákonom č. 83/1990 Zb. o združovaní občanov. Lyžiarsky klub sa zaoberá výchovou a prípravou mladých lyžiarov, organizovaním lyžiarskych pretekov a rôznych podujatí, ktoré prispievajú k rozvoju lyžovania na Liptove.

Lyžovanie patrí medzi základné pohybové zručnosti moderného človeka a je neoddeliteľnou súčasťou aktívneho životného štýlu. Doprajte aj vášmu dieťaťu nezabudnuteľné zážitky, kvôli ktorým sa každú sezónu tešíte na hory. Naši inštruktori ich hravou formou naučia ako na to.

Lyžiarsky klub ponúka svojim zverencom profesionalitu, kvalitu a osobný prístup. Náš klub sa venuje mladým talentom zjazdového lyžovania od piatich rokov. Cielené tréningy podporujú všestranný rozvoj všetkých schopností dieťaťa, zlepšenie celkovej odolnosti po fyzickej i psychickej stránke, rýchlosti, obratnosti, sily, kondície a získavanie návykov smerujúcich k pravidelnému športovaniu.

Častý pobyt v prírode a vysokohorských podmienkach znižuje náchylnosť detí k rôznym ochoreniam. Deti učíme okrem všeobecných pohybových návykov aj špeciálnym lyžiarskym cvičeniam, ktoré smerujú k ľahšiemu nácviku rôznych zjazdárskych disciplín a teda lyžovaniu v celej šírke spektra.

Najlepší z našich členov sa zúčastňujú pretekov Slovenského pohára predžiakov, žiakov.

Zaujímavosti

Základná klubová farba je = MODRÁ

Logo klubu:

Náš klubový bojový pokrik znie: "Ako nič!"

Kto chce byť šampiónom, nemusí premýšľať o tom, či dnes vynechá tréning.

V klube vyrástol jeden z najlepších trénerov Slovenska: Ivan Iľanovský  - "KUBO"  podpísal sa na výsledkoch: Adama Žampu a Peti Vlhovej.

Hľadáme chlapcov aj dievčatá vo veku od 5 rokov, ktorí majú športové predpoklady a chuť hýbať sa.

Má Vaše dieťa chuť lyžovať, skákať na trampolíne, korčuľovať,  venovať sa turistike, chodiť na preteky…?

V klube sústreďujeme deti, ktoré sa učia zvládať prvé základy lyžovania a postupne z nich vyrastajú pretekári, ktorí dobre reprezentujú klub. Pracujú pod vedením kvalifikovaných  trénerov spolu s asistentmi. Rozvoj koordinačných schopností prispieva k rýchlejšiemu motorickému učeniu, ktoré vedie k dokonalejšej technike v danom športe. V letných mesiacoch deti trénujú 3 krát do týždňa, tréningy prebiehajú hravou formou, deti sa v nich učia a zdokonaľujú v jazde na korčuliach, základom  atletiky a gymnastike čo prispieva k športovému rastu. Môžu sa zúčastniť v 3-dňových kempoch, zamerané na turistiku, bicyklovanie, tenis, plávanie a korčuľovanie.

V jesenných mesiacoch prebieha príprava už aj na snehu a to jedným, alebo dvomi 5-dňovými sústredeniami v Rakúskom stredisku Stubai – gletscher. V zimných mesiacoch deti trénujú a učia sa zvládať prvé kroky 3-4 krát do týždňa na snehu v domovskom stredisku na Opalisku a lyžiarskom stredisku Pavčina Lehota.

LK Opalisko ponúka lyžovanie v troch rovinách:

Zimný krúžok - činnosť len v zimných mesiacoch

Krúžok s celoročnou činnosťou – rekreačný športovci

Pretekové družstvo